Поклоничко путовање у манастир Ћелије

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у организацији Службе за поклоничка путовања Епархије бачке Светињама у походе, у петак, 7. априла 2023. године, на празник Благовести, верници из Бачке Паланке и Новог Сада, предвођени протојерејем-ставрофором Стојаном Билићем и презвитером Радованом Маљковићем, походили су манастире Епархије ваљевске.

Верници су присуствовали светој архијерејској Литургији у манастиру Ћелије, где су приступили светој Тајни Причешћа и поклонили се моштима преподобног Јустина Ћелијског. Потом су посетили манастир Лелић и поклонили се моштима светог Николаја Охридског и Жичког. Последње одредиште био је манастир Пустиња. Духовно укрепљени, вратили су се својим домовима у послеподневним часовима.