Епископ бачки г. Иринеј примио у посету професоре грчко-француске школе из Атине

Његово Преосвештенство Епископ бачки г. Иринеј примио је, у петак, 24. марта 2023. године, у свечаној дворани Црквене општине новосадске групу професора грчко-француске школе „Свети Павле – Деласалˮ из Атине, предвођене протојерејем-ставрофором Спиридоном Цимурисом, протојерејем Николом Гачевићем и г. Андонисом Ригуцосем, управником установе.

Пожелевши добродошлицу гостима, Преосвећени Епископ бачки г. Иринеј их је упознао са историјом и животом Епархије бачке и Српске Атине, говорећи и о темама у вези са хришћанским животом у савременом свету и другим актуелним питањима.

У име присутних, Епископу бачком су на срдачној добродошлици и поучним речима заблагодарили протојереј-ставрофор Спиридон Цимурис и г. Андонис Ригуцос, представивши Преосвећеном владици Иринеју рад ове образовне установе из Атине.

У наставку своје посете Епархији бачкој гости из Грчке посетили су Светоархангелски манастир у Ковиљу и манастир Васкрсења Христова у Каћу.