У Пивницама обновљена Православна хришћанска заједница

У другу недељу Часног поста (Пачисту), 27. фебруара / 12. марта 2023. године, у Светоуспенском храму у Пивницама, свету Литургију је служио протопрезвитер Петар Бикар, парох пивнички. После свете Литургије је одржан први сабор обновљене Православне хришћанске заједнице.

Ову заједницу је основао блаженог спомена презвитер Светозар Шећеров, парох пивнички, 14/27. октобра 1950. године, на празник Свете Петке. На његов предлог, заједница је као своју славу почела да прославља Сретење Господње. Тада су се у заједницу укључиле тридесет три парохијанке и један парохијанин. Рад заједнице је обновљен 1986. године, од стране блаженог спомена проте Василија Ђурђева, тадашњег пароха пивничког. Последњи помен прослављања славе у летопису храма је забележен 2006. године. Заједница је у свему помагала свештенику – појањем на богослужењима, припремом просфора, спремањем и украшавањем храма и порте. На Сретење ове године је по други пут обновљен рад Православне хришћанске заједнице, чије чланице настављају часно дело својих мајки, бака и прабака.