Васкршња акција прикупљања пакетића за децу са Косова и Метохије

„Кад учинисте једноме од ове моје најмање браће, мени учинисте.ˮ (Мат. 25, 40)

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, Добротворна установа Епархије бачке „Владика Платон Атанацковићˮ, у сарадњи са Катихетским одбором Епархије бачке, у току Васкршњег поста организује добротворну акцију прикупљања пакетића за децу са Косова и Метохије, поводом највећег хришћанског празника – Васкрсења Христовог.

Акција прикупљања пакетића под називом „Деца – дециˮ реализује се у новосадским основним и средњим школама до 5. априла 2023. године. Садржај пакета подразумева школски прибор, друштвене игрице за децу, сликовнице, књиге и средства за личну хигијену.

Прикупљени пакетићи ће бити подељени деци на Косову и Метохији како би Празник над празницима дочекали још радосније са својим породицама.