Епархији бачкој и Епископу бачком г. Иринеју додељена признања Удружења херојске 549. моторизоване бригаде „Цар Душан Силниˮ

Његово Преосвештенство Епископ бачки г. Иринеј примио је у четвртак, 16. фебруара 2023. године, у Владичанском двору у Новом Саду, делегацију Удружења херојске 549. моторизоване бригаде „Цар Душан Силниˮ из Београда, коју су чинили генерал Стојан Коњиковац, председник Управног одбора Удружења, г. Владан Ранковић, председник Удружења, и г. Бранислав Т. Митровић.

Чланови поменуте делегације доделили су Епархији бачкој плакету у знак захвалности за помоћ борцима херојске 549. моторизоване бригаде „Цар Душан Силниˮ, док је Епископу бачком г. Иринеју додељена споменица за лични допринос у чувању и неговању традиције и делатности Удружења херојске 549. моторизоване бригаде „Цар Душан Силниˮ.

Истакавши значај оваквих удружења за наш народ, Преосвећени владика Иринеј је заблагодарио уваженим члановима делегације Удружења „Цар Душан Силниˮ на додељеним признањима и пожелео им успех у даљем раду.