Храмовна слава у Товаришеву

У уторак, 25. јануара / 7. фебруара 2023. године, у Товаришеву је празничним богослужењима прослављена храмовна слава – празник Светог Григорија Богослова. Празничним бденијем уочи славе началствовао је протојереј Александар Лазић, парох сомборски, уз саслужење свештенства Епархије бачке.

Светом Литургијом је началствовао протојереј Стевица Илић, архијерејски намесник бачкопаланачки, уз саслужење више свештеника. После заамвоне молитве извршен је трократни опход око светог храма и служен је помен уснулим свештенослужитељима, ктиторима и парохијанима товаришког храма. Вечерњим богослужењем, на којем су освештани славски дарови, началствовао је протојереј-ставрофор Стојан Билић, парох новосадски, уз саслужење свештенства Епархије бачке. Кум храмовне славе био је г. Мита Ранисављев са породицом из Товаришева, а залог кумства за идућу годину преузео је г. Жарко Бугарски из Товаришева.