Одржано предавање у Ветернику

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у дворани Месне заједнице у Ветернику, у недељу, 5. фебруара 2023. године, одржано је предавање о родоначелнику светородне лозе Немањићâ и светитељском лику молитвеног патрона ветерничког храма, под називом „Деветсто десет година од рођења светог Симеона Мироточивогˮ.

Предавање је одржао др Борис Стојковски, ванредни професор Филозофског факултета у Новом Саду. Ово је било друго по реду предавање у оквиру манифестације Светосимеоновски дани, коју организује Црквена општина у Ветернику.

Следеће духовно сабрање биће одржано на празник Света Три Јерарха, у недељу, 12. фебруара 2023. године, предавањем протојереја Жељка Латиновића, настојатеља Светоуспенског храма у Новом Саду, који ће говорити на тему: „Свети Иринеј, епископ бачки, Исповедник вереˮ.