Прослава храмовне славе у Молу

Житељи Мола прославили су свог небеског патрона – Светог Саву, првог архиепископа и просветитеља српског. Празновање је почело празничним бденијем којим је началствовао протопрезвитер Милош Јевросимов, парох тителски, уз саслужење свештенства Епархије бачке.

Светом Литургијом на дан празника началствовао је протопрезвитер Владислав Пајић, архијерејски намесник бечејски, уз саслужење свештенства Епархије бачке. Верни народ је пригодном беседом поучио прота Владислав. Светој Литургији је присуствовао и римокатолички жупник Миклош Вилагош. После заамвоне молитве извршен је трократни опход око храма и помен ктиторима, оснивачима и свештенослужитељима храма.

Вечерње богослужење је служио протонамесник Горан Ранисављевић, парох бачкоградиштански, уз саслужење свештенства Епархије бачке. После вечерњег извршен је чин благосиљања славских дарова, а затим је отац Горан бираним речима поучио сабрани верни народ. Благољепију светих богослужења допринело је појање хора „Свети Сава Горњокарловачкиˮ при Светосавском храму у Молу. Овогодишњи славски кум, г. Перица Солар, предао је залог кумства г. Миленку Милутиновићу.