Најава: Светосимеоновски дани у Ветернику

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у сусрет престоном празнику храма Преподобног Симеона Мироточивог, Црквена општина у Ветернику организује Светосимеоновске дане.

Свечаности пред храмовну славу биће отворене приказивањем документарног филма Свети Василије Острошки – сведок Васкрсења, аутора катихете Бранислава Илића. После приказивања филма, предавање о светом Василију Острошком, са освртом на наведено филмско остварење, одржаће катихета Бранислав Илић.

Духовно вече биће одржано у недељу, 29. јануара 2023. године, са почетком у 19:00 часова, у свечаној дворани Месне заједнице Ветерник, преко пута Светосимеоновског храма. Црквена општина у Ветернику позива верни народ да својим присуством увелича духовну радост у свечарским данима.