Увођење у дужност новог пароха у Надаљу

У недељу, 1. јануара 2023. године, на празник Светих Отаца, у Светојовановском храму у Надаљу, свету Литургију је служио протојереј Владислав Пајић, архијерејски намесник бечејски, уз саслужење протојереја-ставрофора Драгомира Трифуновића, умировљеног пароха, презвитера Младена Сантовца, пароха у Турији, и презвитера Николе Ступара.

По завршетку свете Литургије, протојереј Владислав Пајић, архијерејски намесник бечејски, прочитао је одлуку Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја о постављењу презвитера Николе Ступара за пароха при храму Рођења светога Јована Претече у Надаљу. Он је потом пожелео срдачну добродошлицу новом пароху, упутивши му у име верног народа молитвене жеље за успех на повереној му дужности. Присутном верном народу обратио се и презвитер Никола Ступар, који је заблагодарио Господу за све, као и Његовом Преосвештенству Епископу бачком господину др Иринеју на указаном поверењу.