Увођење у дужност новог пароха у Мошорину

У недељу, 21. новембра / 4. децембра 2022. године, на празник Ваведења Пресвете Богородице, у Светотројичном храму у Мошорину, свету Литургију је служио протонамесник Перо Анђелић, архијерејски намесник жабаљски, уз саслужење презвитера Срђана Јанковића, досадашњег пароха у Надаљу.

По завршетку свете Литургије, протонамесник Перо Анђелић, архијерејски намесник жабаљски, прочитао је одлуку Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја о постављењу презвитера Срђана Јанковића за пароха при храму Силаска Светога Духа на апостоле у Мошорину.  Он је потом пожелео срдачну добродошлицу новом пароху, упутивши му у име верног народа молитвене жеље за успех на повереној му дужности. Присутном верном народу обратио се и презвитер Срђан Јанковић, који је заблагодарио Господу за све, као и Његовом Преосвештенству Епископу бачком господину др Иринеју на указаном поверењу.