Света Тајна jелеосвећења у Бачкој Паланци

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у суботу, 20. новембра / 3. децембра 2022. године, у Светојовановском храму у Бачкој Паланци, у продужетку јутарњег богослужења служене су света Тајна jелеосвећења, а потом и света Литургија. Светом Тајном јелеосвећења и светом Литургијом је началствовао протојереј Стевица Илић, архијерејски намесник бачкопаланачки, уз саслужење свештенства и ђакона Бранка Батала. После прочитаних јеванђелских зачала беседио је презвитер Миладин Божиловић, парох гајдобрански, који је указао на значај извршене свете Тајне за телесно и душевно здравље верних.

Поред свештенства, ради укрепљења и утврђења у вери, у молитви Цркве је учествовао и многобројни верни народ.