Поклоничко путовање верникâ из Пачира и Алексе Шантића

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у организацији Службе за поклоничка путовања Епархије бачке Светињама у походе, у суботу, 26. новембра 2022. године, верници из Пачира и Алексе Шантића походили су светиње Београда.

Предвођен својим парохом, презвитером Дарком Ивковићем, верни народ је посетио манастир Раковицу, у којем почивају земни остаци блаженопочивших патријараха Димитрија и Павла. Посебну радост поклоника изазвала је посета спомен-соби Патријарха Павла, која представља својеврсни времеплов кроз путеве којима је он ходио и водио Цркву. У наставку путовања уприличена је посета велелепном храму Светог Саве у Београду, као и посета цркви Светог Марка, Музеју Николе Тесле, цркви Ружици и капели Свете Петке на Калемегдану.

Поклоници су се вратили својим домовима озарени топлином и благодаћу светиња наше престонице.