Прослава храмовне славе у Вилову

У четвртак, 11/24. новембра 2022. године, на празник Светог краља Стефана Дечанског, свечано је прослављена храмовна слава у Вилову.

Празнично бденије и свету Литургију је служио протонамесник Перо Анђелић, архијерејски намесник жабаљски, уз саслужење свештенства Епархије бачке. После прочитаног јеванђелског зачала на светој Литургији, сабрани верни народ је надахнутим речима поучио отац Перо, који је одржао беседу о значају и неопходности литургијског сабрања, као и континуитету Љубави Божје, која се без престанка стара о људском роду.

Вечерње је служио протонамесник Даниел Кобиљски, парох сивачки, уз саслужење свештенства Епархије бачке. Отац Даниел се окупљеном народу обратио пригодном беседом. После вечерњег извршен је чин благосиљања славских дарова, које су принели овогодишњи кумови, породица Данка Панића. Залог кумства за следећу годину преузела је породица Рајка Ђукића.