Саборно крштење у Српском Милетићу

У суботу, 19. новембра 2022. године, у храму Светог апостола и јеванђелиста Матеја у Српском Милетићу, по благослову Епископа бачког др Иринеја, крштено је четрдесет и шест душа, житеља Српског Милетића.

Светом Тајном крштења началствовао је пречасни презвитер Драгољуб Мајсторовић, архијерејски намесник оџачки, уз саслужење свештенства Епархије бачке.

У пригодној беседи отац Драгољуб Мајсторовић се обратио новокрштенима речима пастирске поуке и бриге да данашњи чин крштења не буде крај већ почетак живота у Цркви, да се својим трудом старају да узрастају у црквеном животу долазећи у свој храм. Отац Александар Верић, парох у Српском Милетићу, захвалио је архијерејском намеснику оџачком и осталој браћи свештеницима на делу братске љубави.