Прослава храмовне славе у Футогу

Овогодишња прослава престоног празника храма Светих бесребреника и чудотвораца Козме и Дамјана у Футогу отпочела је свечаним празничним бденијем, које је, у навечерје празника, у недељу, 31. октобра / 13. новембра 2022. године, уз саслужење више свештеника, служио протопрезвитер Миодраг Шипка, архијерејски намесник новосадски први. После завршетка богослужења прота Миодраг је Футожанима честитао навечерје храмовне славе.

На дан празника, у понедељак, 1/14. новембра 2022. године, свету Литургију је служио протопрезвитер Ђорђе Стојисављевић, војни свештеник, уз саслужење свештенства Епархије бачке. У беседи после читања јеванђелског зачала, прота Ђорђе је надахнуто говорио о светитељима Козми и Дамјану, истакавши њихово молитвено заступништво које делује и у нашем времену.

Благосиљање славских дарова извршио је у склопу вечерњег богослужења протопрезвитер Бранислав Мркић, архијерејски намесник новосадски други, који је, говорећи о делатности двојице молитвених покровитеља футошког храма, истакао примерну ревност и посвећеност Богу светих бесребреника и чудотвораца Козме и Дамјана. На крају вечерњег богослужења, овогодишњи кум г. Добро Танасић предао је залог кумства за следећу годину г. Драгану Петковићу.