Најава: Световрачевски дани у Футогу

У данима пред славу храма Светих бесребреника и чудотвораца Козме и Дамјана у Футогу, у Светосавској дворани у Футогу биће одржано културно-уметничко вече и следећа предавања:

У уторак, 8. новембра 2022. године, са почетком у 19 часова, предавање на тему „Новојављени светитељ Иринеј Исповедник“, одржаће протојереј Жељко Латиновић, настојатељ храма Успења Пресвете Богородице у Новом Саду.

У четвртак, 10. новембра 2022. године, са почетком у 19 часова, предавање на тему „Свети мученици бачки“, одржаће протојереј Владан Симић, секретар Епархије бачке.

У суботу, 12. новембра 2022. године, са почетком у 19 часова, представиће се чланови певачке и фолклорне групе Културно-уметничког друштва „Вилаˮ из Новог Сада и чланови певачке групе из Велике Хоче на Косову и Метохији.

Уочи храмовне славе, у недељу, 13. новембра 2022. године, празнично бденије почиње у 17 часова.

На празник Светих бесребреника и чудотвораца Козме и Дамјана, у понедељак, 14. новембра 2022. године, света Литургија почиње у 9 часова, а вечерње са освећењем славских дарова у 18 часова.