Одржан седми хорски Фестивал духовне музике у Суботици

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у организацији црквеног хора ,,Свети Роман Мелодˮ и Српске православне Црквене општине суботичке, у Световазнесенском храму у Суботици, у петак, 14. октобра 2022. године, прослављена је слава суботичког црквеног хора ,,Свети Роман Мелодˮ и одржан је седми хорски Фестивал духовне музике.

На почетку свечаног програма, протојереј Душан Ђукић, архијерејски намесник суботички, уз саслужење братства храма и свештенства Епархије бачке, извршио је чин благосиљања славских дарова које су принели чланови црквеног хора ,,Свети Роман Мелодˮ из Суботице, упутивши молитвене жеље за даљи успешан рад хора, те је уједно и отворио седми по реду хорски Фестивал духовне музике.

У овогодишњем програму учествовали су: Црквени хор „Свети Цар Константин и царица Јеленаˮ из Сомбора којим диригује Милан Радишић, Камерни женски хор „Pro musicaˮ из Суботице са диригентом Кристином Чикош, Црквени хор „Свети Георгијеˮ из Бечеја са диригентом Сенком Јовановић, Женски црквени хорСвети Јосиф Темишварскиˮ из Кикинде са диригентом Даницом Мандић и домаћини – Црквени хор „Свети Роман Мелодˮ из Суботице којим диригује Драгана Николић.

Протонамесник Иван Спасевски, председник Црквеног хора ,,Свети Роман Мелодˮ, на крају је захвалио учесницима Фестивала и истакао значај духовне музике и црквеног појања у свеопштем литургијском животу, поделивши захвалнице свим учесницима овогодишњег Фестивала.