Најава: Свечаности „Под Покровом Богородицеˮ у Бачкој Паланци

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, Црквена општина у Бачкој Паланци, од 6. до 11. октобра 2022. године, поводом славе храма Покрова Пресвете Богородице, организује духовне свечаности под називом ,,Под Покровом Богородице”.

Свечаности ће почети у четвртак, 6. октобра 2022. године, на празник Зачећа светог Јована Крститеља, када ће бити прослављена слава црквеног хора ,,Свети Јован Крститељ”.

Наставак свечаности је у петак, 7. октобра 2022. године, када ће протојереј Жељко Латиновић, настојатељ Успенског храма у Новом Саду, одржати предавање под називом ,,Свети новомученици бачки”.

У недељу, 9. октобра 2022. године, у храму Покрова Пресвете Богородице, после свете Литургије биће одржана изложба радова са ликовног конкурса ученика бачкопаланачких основних школа на тему ,,Сабор Срба светитељаˮ, као и избор најуспешнијих радова. Истог дана монах Игњатије Марковић, сабрат манастира Буково, одржаће предавање на тему „Новојављени светитељ Цркве Божије – свети Иринеј Исповедникˮ.

Духовне свечаности биће завршене у уторак, 11. октобра 2022. године, предавањем  др Предрага Драгутиновића, редовног професора на Православном богословском факултету Универзитета у Београду, на тему ,,Пресвета Богородица – светило новозаветне вере”.

Предавања ће бити одржана у дворани при Светојовановском храму у Бачкој Паланци, после вечерњег богослужења које почиње у 18 часова.