Прослава храмовне славе у Парагама

Празнично славље поводом храмовне славе у Парагама, празника Рођења Пресвете Богородице, почело је уочи празника, свечаним бденијем које је служио презвитер Слободан Ђурђић, парох силбашки.

На дан празника, у среду, 8/21. септембра 2022. године, светом Литургијом је началствовао протојереј Стевица Илић, архијерејски намесник бачкопаланачки, уз саслужење протојереја-ставрофора Радослава Живанова, умировљеног свештеника, презвитера Томислава Живковића, пароха парошког и ђакона Бранка Батала из Бачке Паланке. После заамвоне молитве је извршен трократни опход око храма и учињен помен упокојеним оснивачима, ктиторима и приложницима светог храма. Светој Литургији су присуствовали господин Бранислав Шушница, председник Општине Бачка Паланка, ученици разредне наставе Основне школе „Браћа Новаковˮ из Парага са својом вероучитељицом Александром Цирар и учитељицама. Ученици су приступили светој Тајни Причешћа.

Вечерње богослужење је служио протојереј Милан Узуров, парох бођанско-вајштански, уз саслужење свештенства Епархије бачке. После вечерњег извршен је чин благосиљања славских дарова. Овогодишњи црквени кум је био господин Станислав Пејак са својом породицом, а кумства за наредну годину се прихватио Лазар Прерадов.