Поклоничко путовање верникâ из Апатина и Пригревице

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у организацији Службе за поклоничка путовања Епархије бачке Светињама у походе, у суботу, 28. августа / 10. септембра 2022. године, парохијани из Апатина и Пригревице походили су манастире Тумане и Нимник у Епархији браничевској.

Предвођени презвитером Љубишом Човићем, војним свештеником и сабратом храма Сабора  светих апостола у Апатину, верници су се у манастиру Тумане поклонили моштима преподобних Зосима и Јакова, посетили њихову испосницу и молитвено присуствовали светој Литургији на којој су се причестили. У манастиру Нимник, који су потом посетили, верни су са духовном љубављу походили манастирски храм и поклонили се гробу свете мученице Николине, те се и овде саборно помолили за своје, али и душевно и телесно здравље својих ближњих. Укрепљени духовним даром поклоњења овим светињама Епархије браничевске и удахнувши дах нетљеног живота, вратили су се својим домовима са надом на будуће, обновљено искуство овог душекорисног путешествија.