Поклоничко путовање верникâ из Темерина

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у суботу, 10. септембра 2022. године, у организацији Службе за поклоничка путовања Епархије бачке Светињама у походе, верници из Темерина предвођени протојерејем Миленком Поповићем, парохом темеринским, и вероучитељем Немањом Пантићем, посетили су манастире Тумане и Нимник у Епархији браничевској.

Прво одредиште поклоникâ био је манастир Тумане, где су молитвено присуствовали светој Литургији. После завршене свете Литургије верници су се поклонили моштима преподобних и богоносних отаца Зосима и Јакова, а затим су обишли и испосницу у којој се подвизавао свети Зосим.

Следеће поклоничко одредиште је био манастир Нимник, где су се верници поклонили светој мученици Николини.

У оба манастира верници су дочекани срдачно и читане су им молитве за здравље. Љубазни домаћини су припремили послужење за све ходочаснике.

После поклоњења светињама верници су се, духовно оснажени и укрепљени, вратили својим домовима у вечерњим часовима, изразивши жељу да у блиској будућности поново походе наше светиње.