Предавање у оквиру славских дана у Будисави

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у четвртак, 8. септембра 2022. године, на платоу испред храма Сабора српских светитеља у Будисави, одржано је друго предавање у оквиру овогодишњих славских дана. Презвитер Бранко Милосављев, парох будисавски, отворио је духовно вече поздравивши предавача, архимандритa др Клеопу Стефановића, настојатеља Световаведењске обитељи у Сремским Карловцима, као и све присутне вернике.

Отац Клеопа је са много љубави говорио на тему „Хришћанин у савременом светуˮ, истичући потребу љубави према Господу и ближњима, као и непрекидног труда на духовном узрастању и стицању врлина. У закључку је позвао присутне да остану верни својој светој Цркви и да имамо једни друге у молитвама, како би свима било боље.

По завршеном предавању, отац Бранко је захвалио предавачу на надахнутим речима, а присутнима на пажњи.