Одржано предавање у Будисави

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у уторак, 6. септембра 2022. године, на платоу испред храма Сабора српских светитеља у Будисави, одржано је прво предавање у оквиру овогодишњих славских дана. Презвитер Бранко Милосављев, парох будисавски, отворио је духовно вече поздравивши предавача, протојереја Александра Брашанца, пароха при Светониколајевском храму у Каћу, као и све присутне вернике.

Отац Александар је говорио на тему „Парохијски и породични живот православног свештеникаˮ, осврнувши се на старозаветне корене свештенства, али и на савремене изазове живота по Господу нашем Исусу Христу. У закључку је изнео став да призив на лично изграђивање и одрицање од самодовољности, како би помогли једни другима, није позив само свештенослужитеља већ и сваког правог верника. Пре свега, неопходно је са љубављу наступати ка свима, чак и највећим грешницима, јер управо око њих и Господ излива највише благодати, како би их обратио и спасао, а не изгубио. Све ово је неопходно како би на крају сами себе, једни друге и сав живот свој Господу привели и принели.

По завршеном предавању, отац Бранко је захвалио предавачу на надахнутим речима, а присутнима на пажњи.