Примопредаја парохијске дужности у Кули

У навечерје свештеног помена светог апостола Тадеја и светог свештеномученика Рафаила Шишатовачког, у петак, 21. августа / 2. септембра 2022. године, у храму Светог апостола и јеванђелиста Марка у Кули, вечерње богослужење је служио протонамесник Саво Николић, архијерејски намесник сомборски. По одслуженом вечерњем богослужењу, архијерејски намесник сомборски је прочитао одлуку Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја којом се презвитер Перо Анђелић, досадашњи парох кулски, разрешава дужности и поставља за пароха при храму Светог оца Николаја у Жабљу. За новог пароха кулског, одлуком Епископа бачког, поставља се презвитер Бошко Маринков, досадашњи парох у Мошорину.

По прочитаној одлуци Епископа, сабраном верном народу и часницима Црквеноопштинског управног одбора бираним речима се обратио отац Саво, који је похвалио све што је до сада урађено на обнови кулског храма. Поред речи захвалности и благодарења, архијерејски намесник сомборски је презвитеру Пери Анђелићу упутио и речи укрепљења за нову службу коју добија у Цркви Христовој. Новопостављеном пароху кулском, презвитеру Бошку Маринкову, отац Саво је пожелео да му предстојећа служба буде плодотворна и свима спасоносна. После обраћања архијерејског намесника сомборског, сабраном верном народу су се обратили презвитери Перо Анђелић и Бошко Маринков.