Разрешење дужности пароха у Ђурђеву

У навечерје свештеног спомена светих мученика Флора и Лавра и преподобног оца Јована Рилског, у уторак, 17/30. августа 2022. године, у храму Вазнесења Господњег у Ђурђеву, вечерње богослужење је служио протонамесник Радоје Марковић, парох друге парохије ђурђевачке.

После богослужења, протојереј Миладин Бокорац, архијерејски намесник жабаљски, прочитао је  одлуку Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, којом се протонамесник Петар Ђукић, досадашњи парох прве парохије у Ђурђеву, разрешава наведене дужности, те се поставља за пароха треће парохије при Светониколајевском храму у Каћу. Потом је прота Миладин захвалио оцу Петру на досадашњем труду у Цркви Божјој, пожелевши му да га Господ укрепи у здрављу и даљем служењу на повереној му парохији.