Епископ мохачки Дамаскин на прослави јубилеја Епископа врањског Пахомија

У уторак, 10/23. августа 2022. године, када наша света Црква прославља светог мученика и архиђакона Лаврентија, Његово Преосвештенство Епископ мохачки г. Дамаскин саслуживао је на светој архијерејској Литургији у Саборном храму Свете Тројице у Врању, коју је служио Његово Преосвештенство Епископ врањски г. Пахомије поводом тридесетогодишњице хиротоније и увођења у трон Епископа врањских. Поред Преосвећеног владике Дамаскина саслуживали су и свештенослужитељи више епархија наше помесне Цркве. Литургијском сабрању молитвено је присуствовао и Његово Блаженство Архиепископ охридски г. Јован, који је на крају честитао Преосвећеном владици Пахомију значајан јубилеј. Епископ врањски Пахомије је заблагодарио Архиепископу охридском Јовану на лепим речима, а потом и Епископу мохачком Дамаскину што је, у име Његовог Преосвештенства Епископа бачког, учествовао у литургијској прослави поменутог јубилеја.

Опширније:  https://www.eparhijavranjska.org