Храмовна слава у Бачком Градишту

Престони празник храма у Бачком Градишту – Преображење Господа Исуса Христа, свечано је прослављен у петак, 6/19. августа 2022. године. Празновање великог Господњег празника отпочето је свечаним бденијем уочи славе, које је служио протојереј-ставрофор Драгомир Трифуновић, умировљени свештеник из Турије, уз саслужење протојереја Владислава Пајића, архијерејског намесника бечејског.

Светом Литургијом је началствовао протонамесник Горан Ранисављевић, парох бачкоградиштански, уз саслужење презвитера Милана Ичина, свештеника из Бечеја. После заамвоне молитве извршен је трократни опход око храма, а потом чин освећења плодова винограда.

Вечерњим богослужењем началствовао је Његово Преосвештенство Епископ мохачки господин Дамаскин, уз саслужење свештенства Епархије бачке. Пре почетка вечерњег богослужења, освештана је портална икона Преображења Господњег у мозаику, коју су даривали овогодишњи кумови, породица Гуцунски из Бачког Градишта. После вечерњег богослужења и чина благосиљања славских дарова, пригодном беседом обратио се Његово Преосвештенство Епископ мохачки господин Дамаскин, који је поучио верни народ и пренео им благослове Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја.

Пригодни поздравни говор одржао је и протонамесник Горан Ранисављевић, парох бачкоградиштански, који је изразио захвалност Преосвећеном владици Дамаскину и гостима на учешћу у прослави храмовне славе.

У име Црквеноопштинског управног одбора, кумство за наредну годину преузео је господин Милорад Стојшић, председник Црквене општине у Бачком Градишту. Наредне године, храм у Бачком Градишту прославиће двеста педесет година постојања.

Вечерњем богослужењу присуствовао је др Ласло Хорват, римокатолички свештеник у Бачком Градишту.