Свеноћно бденије у Чуругу

У навечерје празника Свете преподобномученице Параскеве Римљанке, 25. јула / 7. августа 2022. године, у Чуругу, при капели посвећеној овој Божјој угодници, служено је свеноћно бденије са светом Литургијом у наставку.

Бденије je служио протонамесник Горан Ранисављевић, парох у Бачком Градишту, а свету Литургију презвитер Даниел Кобиљски, парох у Сивцу, уз саслужење свештенства Епархије бачке. Празник су појањем украсили чланови хора „Вазнесење Господњеˮ, вероучитељи, студенти и чурушки појци. Бденију је присуствовао многобројни верни народ Божји, који се причестио Телом и Крвљу Христовом.

Ову капелу је око 1850. године саградила Емилија Масловарин, позната чурушка хришћанка, у знак захвалности светој Петки за повраћен вид. Обновљена је 1941. године од стране Марије Чупић.