У храмовима Епархије бачке служен парастос жртвама пострадалим у злочиначкој „војно-полицијској” операцији Олуја

Благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, поводом обележавања двадесет седме годишњице од прогона и страдања српског народа на подручју Републике Српске Крајине и Републике Хрватске у злочиначкој „војно-полицијској” операцији Олуја 4. августа 1995. године, у четвртак, 4. августа 2022. године, на празник свете Марије Магдалине, у свим храмовима Епархије бачке служена је света Литургија, а после заамвоне молитве служен је парастос свим жртвама невино пострадалим у поменутој злочиначкој операцији.

У Саборном храму у Новом Саду парастос је служио Његово Преосвештенство Епископ мохачки г. Дамаскин, уз саслужење свештенства и ђаконства Епархије бачке.