Слава храма у гарнизону у Бачкој Тополи

Престони празник параклиса при касарни у Бачкој Тополи, посвећен светом Стефану Високом, деспоту српском, прослављен је у понедељак, 19. јула / 1. августа 2022. године. Прослава празника отпочела је служењем празничног бденија које је служио презвитер Љубиша Човић, капетан прве класе, надлежни војни свештеник 17. механизованог батаљона.

На сам дан празника, свету Литургију је служио презвитер Вељко Васиљев, парох палићки, уз саслужење презвитера Дарка Ивковића, пароха пачирског, и презвитера Александра Шарчанског.

Евхаристијском сабрању присуствовали су пуковник Живица Огњанов, заменик команданта Прве бригаде Копнене војске, многобројна војна лица и гости. У проповеди по прочитаној перикопи из Јеванђеља, отац Вељко поучио је присутне о  важности сабирања у Име Христово, као и подвига добровољног самоодрицања због љубави према Богу и ближњима, што чини сâму суштину војничког позива.

После заамвоне молитве, по извршеном благосиљању славских дарова, које је са својом породицом принео млађи водник Жарко Планић, отац Љубиша је заблагодарио свима који су дали свој допринос достојној прослави крсног имена војне капеле.