Прослава празника свете великомученице Марине – Огњене Марије у манастиру Успења Пресвете Богородице у Бачком Петровом Селу

Mанастир Успења Пресвете Богородице у Бачком Петровом Селу прославио је своју молитвену заштитницу и заступницу пред Богом – свету великомученицу Марину. У навечерје празника, 16/29. јула 2022. служено је празнично бденије, којим је началствовао протонамесник Бошко Симић, парох хоргошки, уз саслужење свештенства Епархије бачке, а у присуству великог броја верујућег народа. Отац Бошко се после прочитаног Јеванђеља обратио присутнима пригодном беседом.

На сам дан празника, 17/30. јула 2022. године, служена је света Литургија, којом је началствовао протонамесник Горан Димић, парох новосадски, уз саслужење свештенства Епархије бачке. Отац Горан се после прочитаног одељка из светог Јеванђеља обратио присутнима пригодном беседом. Славске дарове принели су господин Милош Томић, супруга Бранка и њихова деца из Новог Сада.