Света великомученица Марина – слава параклиса при храму Покрова Пресвете Богородице у Бачкој Паланци

На дан молитвеног спомена свете великомученице Марине – Огњене Марије, 17/30. јула 2022. године, парохијска заједница при храму Покрова Пресвете Богородице у Бачкој Паланци прославила је евхаристијским сабрањем славу северног параклиса при овом храму, који је посвећен овој угодници Божјој. Светом Литургијом је началствовао протојереј Стевица Илић, архијерејски намесник бачкопаланачки, уз саслужење презвитера Радована Маљковића.

Беседећи после јеванђелског зачала, отац Стевица је рекао: „Данас празнујемо једну велику светитељку, мученицу, која је цео свој живот предала у руке Господа и тако као што је живела тако је и скончала. У свом животу се трудила, усавршавала и уподобљавала Христу. Одрекла се овоземаљског света, зарад Христа, зарад Богочовека и пута који води у Царство небеско и у живот вечни, а тај пут јесте тежак и трновит, и пун успона и падова, али није непроходан и непролазан. Тај пут је ипак неко искрчио и неко њиме прошао и показао да се тим путем може ходити. Хришћани и јесу и треба да буду велики борци, истрајни, свагда на свом путу, не губећи наду да им је свима сапутник Господ Исус Христос, и не само Он него све небеске силе и сви свети угодници Божји, а међу њима и света великомученица Маринаˮ.

На крају свете Литургије, у част светитељке, освештани су славски дарови, које је принела породица Палалић.