Празник Светог свештеномученика Саве Горњокарловачког у Молу

Дани светог свештеномученика Саве Горњокарловачког у Молу завршени су 17/4. јула 2022. године концертом хорова. Последњи дан обележавања духовних свечаности у спомен Светог Саве Горњокарловачког почео је евхаристијским сабрањем којим је налалствовао презвитер Милорад Мишков, парох молски, уз саслужење ђакона Дарка Вујкова из Бечеја. Верне је пригодном беседом поучио отац Милорад. Вечерње богослужење је служио протојереј Бранислав Мркић, архијерејски намесник новосадски други, уз саслужење двојице свештеника. Прота Бранислав се бираним и надахнутим речима обратио сабраном народу. После вечерњег богослужења свештеници су благословили славске дарове у славу светог свештеномученика Саве Горњокарловачког, патрона хора при храму и Молу, после чега је уследила смотра хорова. У смотри су учествовали црквени хорови: ,,Свети великомученик Георгије“ из Бечеја, ,,Свети цар Константин и царица Јелена“ из Сомбора, хор при храму Вазнесења Господњег из Чуруга и хор домаћин, ,,Свети Сава Горњокарловачки“ из Мола.  Хористи су разгалили душе свих присутних својим концертом. Крај вечери је завршен послужењем у дворани Светосавског дома у Ади, које су припремили чланови хора из Мола и Црквена општина Мол, и тако прославили своју славу, чиме су завршени свечарски дани у Молу.