Празник Сабора светих апостола у Апатину

На празник Сабора светих апостола – Павловдан, у среду, 30. јуна / 13. јула 2022. године, житељи Апатина свечано су прославили своју храмовну славу. Бденије уочи славе служио је протонамесник Жељко Васић, настојатељ храма Сабора светих апостола у Апатину.

На дан празника, свету Литургију је служио протонамесник Саво Николић, архијерејски намесник сомборски, уз саслужење свештеникâ и ђакона Епархије бачке. У проповеди по прочитаној перикопи из Јеванђеља, отац Саво је поучио верни народ о смислу молитвеног празновања светих апостола као очевидаца Христовог дела спасења и плодовима њихове проповеди. По заамвоној молитви и трикратном опходу, освештани су славски дарови које је принео господин Раденко Јаковљевић са својом породицом. Кумство за наредну годину прихватили су Слободан Крњајић и Душко Медић са својим породицама. После свете Литургије, приређена је трпеза љубави.