Примопредаја парохијске дужности при храму Покрова Пресвете Богородице у Бачкој Паланци

У суботу 19. јуна / 2. јула 2022. године,  у храму Покрова Пресвете Богородице у Бачкој Паланци, протојереј Стевица Илић, архијерејски намесник бачкопаланачки, служио је бденије, уз саслужење протонамесника Милана Узурова, презвитера Зорана Регодића и ђакона Бранка Батала.

После богослужења, на основу одлукâ Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, прота Стевица је протонамесника Милана Узурова разрешио дужности пароха друге парохије при Светобогородичном храму, који је по потреби службе премештен за пароха при Световаведењском храму у Бођанима. Потом  је презвитера Зорана Регодића увео у дужност привременог пароха при Светобогородичном храму.  Прота Стевица је захвалио оцу Милану на досадашњој служби у Бачкој Паланци и пожелео му успешан рад на новој парохији, а оца Зорана је представио верном народу, пожелевши му плодоносан рад на Њиви Господњој и повереној му парохијској заједници. Отац Милан се бираним речима опростио од парохијанâ у Бачкој Паланци, а отац Зоран је заблагодарио Његовом Преосвештенству на указаном поверењу и представио се вернима сабраним на богослужењу.