Литургијско сабрање на Палићу у другу недељу по Педесетници

У недељу другу по Педесетници, 13/26. јуна 2022. године, у храму Светог пророка Илије на Палићу литургијски је прослављен празник Преподобних отаца у подвигу просијавших на Светој Гори Атонској. Празновање је отпочело у суботу, 12/25. јуна 2022. године, вечерњим богослужењем, које је служио презвитер Давид Сомалис, свештеник  Архиепископије Тијатире и Велике Британије. У недељу, 13/26. јуна 2022. године, отац Давид је служио свету Литургију, уз саслужење презвитера Вељка Васиљева, пароха палићког, и ђакона Лазара Ђачића, сабрата Световазнесењског храма у Суботици. После прочитаног јеванђелског одељка, отац Давид се обратио сабрању, захваливши Преосвећеном епископу Иринеју на благослову да богослужи у палићком храму, а у наставку беседе говорио је о значају молитвеног спомена светих Отаца за нас хришћане.

По отпусту свете Литургије, надлежни парох се захвалио госту на посети, изражавајући наду да ће му посета Србији остати у лепом сећању.