Уведен у дужност нови сабрат Светотројичног храма на Ченеју

У недељу другу по Педесетници, 13/26. јуна 2022. године, на светој Литургији у Светотројичном храму на Ченеју началствовао је протојереј Миодраг Шипка, архијерејски намесник новосадски први, уз саслужење протојереја Горана Артукова, пароха ченејског, и презвитера Селимира Вагића, војног свештеника. После прочитаног јеванђелског одељка прота Миодраг је поучио верни народ и притом истакао потребу нашег одазивања на сведочење речи Божје, на које нас подстичу и примери српских светитеља које данас прослављамо.

На крају свете Литургије прота Миодраг Шипка је прочитао одлуку Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја којом се презвитер Селимир Вагић, војни свештеник, поставља за сабрата Светотројичног храма  на Ченеју. Потом је презвитер Селимир Вагић заблагодарио Епископу на указаном поверењу, а прота Горан Артуков је пожелео добродошлицу новом сабрату.