Гостовање Матије Бећковића у Врбасу

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у суботу, 18. јуна 2022. године, у порти храма Ваведења Пресвете Богородице у Врбасу, уприличено је песничко вече Матије Бећковића, члана Српске академије наука и уметности, члана Крунског савета и горостаса савремене српске поезије.

Песничко вече је отворио протојереј Далибор Купусовић, парох врбашки, који је поздравио присутне и најавио Матију Бећковића речима које је песник дао у једном интервју 1968. године: „Има опстајања која су гора од нестајањаˮ. Пред великим бројем присутних љубитеља поезије, Матија Бећковић је надахнуто казивао своје стихове, прекидан аплаузима публике. Пре излагања уваженог госта, сабрање су украсили појци при храму Ваведења Пресвете Богородице и млади гуслар Исак Бановић.