Поклоничко путовање ученикâ верске наставе

У суботу, 11. јуна 2022. године, Црквена општина бачкопаланачка организовала је једнодневно поклоничко путовање за ученике верске наставе основних и средњих школа из архијерејског намесништва бачкопаланачког. Путовање је организовано за најуспешније учеснике на конкурсу ликовних и литерарних радова у оквиру свечаности поводом славе храма Покрова Пресвете Богородице и учеснике ђачке радионице у плетењу ивањског цвећа поводом славе Светојовановског храма. Предвођени протонамесником Новицом Ракићем и својим вероучитељима, ученици су се поклонили светињама Београда, и то: манастиру Раковици, Храму Светог Саве, цркви Ружици и капели Свете Петке на Калемегдану. На повратку домовима, поклоници су посетили манастир Ковиљ.