Поклоничко путовање чланова хора Светосавског храма и верникâ из Новог Сада

У суботу и недељу, 28. и 29. маја 2022. године, са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, а уз стручну помоћ и у организацији Службе за поклоничка путовања Епархије бачке Светињама у походе, организовано је поклоничко путовање за чланове хора и вернике Светосавског храма у Новом Саду.

Предвођени протојерејем Браниславом Мркићем, настојатељем Светосавског храма у Новом Саду, поклоници су посетили манастире Тумане, Буково и Лешје у источној Србији, као и познате археолошке локалитете Виминацијум и Лепенски Вир.

Сви поклоници имали су прилику да кроз ово садржајно путовање сазнају више о вишевековној историји наведених манастира, али и да у своја срца усаде благодатну стварност садашњег времена и живота у овим светињама. Предивно искуство је била и посета наведеним археолошким налазиштима.

[carousel_slide id=’49491′]