Поклоничко путовање полазникâ верске наставе

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у организацији Службе за поклоничка путовања Епархије бачке Светињама у походе, ученици oсновних школа „Никола Теслаˮ и „Чаки Лајошˮ из Бачке Тополе, посетили су, 21. и 22. маја 2022. године, манастире Епархије захумско-херцеговачке, као и градове Требиње и Мостар. Вођа пута је била вероучитељица Сања Шупић.

У суботу, 21. маја, ученици су присуствовали светој Литургији у херцеговачкој Грачаници, а затим посетили манастире Светих апостола Петра и Павла и Тврдош.

У недељу, 22. маја, ученици су учествовали на светој Литургији у манастиру Завала, где су се причестили, а потом обишли Пребиловце, место страдања и васкрсења српског народа и поклонили се светим мученицима пребиловачким.

Путовање је протекло у молитвеном и радосном расположењу.

[carousel_slide id=’49151′]