Поклоничко путовање верникâ из Куле

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у суботу и недељу, 14. и 15. маја 2022. године, у организацији Службе за поклоничка путовања Епархије бачке Светињама у походе, верници из Куле посетили су светиње Косова и Метохије. Вођа пута је био протонамесник Борислав Тошић, парох кулски. Ходочасници су првог дана путовања посетили манастире Пећку Патријаршију и Високе Дечане, храмове у Великој Хочи, те манастир Свете Архангеле код Призрена, где су и коначили. Наредног дана посетили су Богословију Светих Кирила и Методија, храм Богородице Љевишке и Саборни храм Светог великомученика Георгија у Призрену, те манастире Грачаницу и Бањску.

Пуних срца и окрепљене душе, верници су се са Косова и Метохије вратили својим домовима.

[carousel_slide id=’48387′]