Најава: „Светониколајевски даниˮ у Сивцу

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у Сивцу,  од 11. до 22. маја 2022. године, биће одржана манифестација „Светониколајевски даниˮ.

Среда, 11. мај 2022. године:

19 часова: Предворје Дома културе, отварање изложбе радова наградног конкурса за ученике основне школе на тему „Моја парохијска црква Светог Николеˮ.

Четвртак, 12. мај 2022. године:

– 9:30 часова: Света Литургија и благосиљање славских дарова.

– 18 часова: Вечерње богослужење, у наставку акатист светом Василију Острошком.

– 19 часова: Дворана Дома културе, предавање господина Мирослава Илића на тему „Ледена тишинаˮ, поводом обележавања осамдесете годишњице Погрома у Бачкој.

Недеља, 15. мај 2022. године:

– 18 часова: Вечерње богослужење, после којег наступају хорови „Свети цар Константин и царица Јеленаˮ из Сомбора, „Свети великомученик Георгијеˮ из Бечеја и „Свети Сава Горњокарловачкиˮ из Мола.

Среда, 18. мај 2022. године:

– 19 часова:  Дворана Дома културе, предавање доцента др Јасмине Ћирић и катихете Бранислава Илића, као и пројекција филма: Свети Василије Острошки – сведок Васкрсења.

Субота, 21. мај 2022. године:

– 18 часова: Празнично бденије.

Недеља, 22. мај 2022. године, празник Преноса моштију Светог оца Николаја – храмовна слава:

– 9:30 часова: Света Литургија, у наставку литија око храма и помен ктиторима и приложницима.

– 18 часова: Вечерње богослужење, у наставку благосиљање славских дарова.