Хришћанска заједница у Силбашу прославила славу

Хришћанска заједница у Силбашу прославила је своју славу, у Недељу мироносица, 25. априла / 8. маја 2022. године.

Празнично бденије је служио јереј Слободан Ђурђић, парох силбашки, а свету Литургију на дан празника протонамесник Милорад Мировић, парох при храму Светих Кирила и Методија у Новом Саду. Вечерње богослужење је служио презвитер Миладин Божиловић, парох гајдобрански, уз саслужење ђакона Бранка Батала, сабрата храма Рођења светог Јована Претече у Бачкој Паланци. Богослужења су појањем украсили појци из Бачке Паланке. У беседи после освећења славских дарова, презвитер Миладин Божиловић је поучио вернике о великој улози светих жена кроз историју Цркве и позвао све да прате њихов пример. Презвитер Слободан Ђурђић је изразио захвалност свим присутним гостима: свештеницима, појцима, верницима из околних места, као и представницима Словачке Евангеличке Цркве а. в. из Силбаша. Сви присутни су празничну радост наставили у дворани Црквене општине уз послужење и појање духовних песама.

[carousel_slide id=’47691′]