„Светосавски дани“ у Оџацима

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у Оџацима се од 4. до 12. маја 2022. године одржавају Светосавски дани.

У оквиру манифестације, у среду, 4. маја 2022. године, у крипти Светосавског храма у Оџацима, предавање на тему „Путовања Светога Саве”, одржао је презвитер Никола Дувњак, парох стапарски. Презвитер Никола Дувњак је присутнима говорио о путовањима Светог Саве, истакавши њихов велики значај за тадашњу Србију и српски народ.

У сусрет храмовној слави, празнику Спаљивања моштију Светога Саве првог српског архиепископа, предавање на тему „Жене Мироносице – веснице Христовог Васкресења”, одржаће протонамесник Игор Игњатов, парох футошки. Предавање ће бити приређено у крипти Светосавског храма у Оџацима, у недељу, 8. маја 2022. године, са почетком у 19 часова.