Васкрсни понедељак у Светосавском храму у Новом Саду

На други дан Васкрса, у понедељак, 12/25. априла 2022. године, на светој архијерејској Литургији у Светосавском храму у Новом Саду началствовао је Његово Преосвештенство Епископ мохачки господин Дамаскин. Преосвећеном епископу Дамаскину саслуживали су новосадски свештеници и ђакони.

У беседи после свете Литургије, владика Дамаскин је свештенству и парохијанима Светосавског храма честитао празник и пренео им благослове Његовог Преосвештенства Епископа бачког др Иринеја, те је објаснио у чему је значај Христовог Васкрсења за људски род: „Толика је била љубав Божја да, као што смо чули у Апостолу, иако Бога никад нико није видео, Бог није зажалио Сина Свога Јединороднога, Који је постао Човек и тиме се унизио, јер је Бог постао један од нас, ради нас људи и ради нашег спасења; живео овде са нама, показао нам какав треба да буде истински живот човеков, али у исто време је преузео и грех наш, јер је Он Јагње Божје Које узима на себе грехе света; претрпео страшна страдања, Крст, сишао у Ад, али исто тако и славно васкрсао. Све је то Господ учинио из љубави Своје према нама, јер Бог је васкрсао да би и човек васкрсао. Зато свети апостол Павле у Посланици Ефесцима каже: Устани ти који спаваш и васкрсни из мртвих и обасјаће те Христос. Нека Господ васкрсне и благослови да ми исто тако устанемо из сна нашега греховнога, да васкрснемо из греха и да истински верујемо у Васкрсење Христовоˮ, рекао је владика Дамаскин.

Лепоти пасхалног богослужења допринео је хор Светосавског храма.

[carousel_slide id=’46534′]