Јутрење Великог петка у Саборном храму у Новом Саду

На Велики четвртак, 8/21. априла 2022. године, у Саборном храму Светог великомученика Георгија у Новом Саду, служено је Велико бденије, током којег је прочитано дванаест одељака из светог Јеванђеља о страдањима Господа Исуса Христа.

Његово Преосвештенство Епископ новосадски и бачки господин Иринеј прочитао је први јеванђелски одељак и дванаести, у којем је описан догађај запечаћења гроба, где је положено тело Христово. Јеванђелска зачала о спасоносним страдањима Господа Исуса Христа читали су и свештеници и ђакони Саборног храма у Новом Саду.

У јеванђелским одељцима на јутрењу Великог петка читамо о спасоносним страдањима Богочовека и благодаримо Господу Исусу Христу речима црквене песме: Слава дуготрпљењу Твоме, Господе!

[carousel_slide id=’45809′]