У Суботици представљен зборник радова Епархија бачка у осмовековној историји Српске Православне Цркве

У наставку програмског садржаја овогодишње Недеље Православља, у Српском културном центру ,,Свети Саваˮ у Суботици, у Задужбини Душана Радића, у уторак, 12. априла 2022. године, представљен је Зборник радова Епархија бачка у осмовековној историји Српске Православне Цркве.

О зборнику радова говорили су професори др Светозар Бошков, др Борис Стојковски, др Предраг М. Вајагић, као и протојереј Стевица Илић, архијерејски намесник бачкопаланачки.

Зборник обухвата научне радове који су настали као плод научног скупа одржаног 2019. године у Бачкој Паланци, поводом великог јубилеја – осам векова аутокефалности Српске Православне Цркве, а који су у заједничкој сарадњи организовали Епархија бачка, Црквена општина бачкопаланачка и Центар за историјска истраживања при Филозофском факултету Универзитета у Новом Саду.

[carousel_slide id=’45141′]