Одржано предавање у Жабљу

У суботу, 26. марта 2022. године, у галеријској дворани Општинске народне библиотеке „Вељко Петровићˮ у Жабљу, одржано је предавање на тему „Поред свете Петке: Моја искуства у Јашијуˮ. Предавање је, са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, одржао протосинђел др Клеопа (Стефановић), настојатељ Световаведењског манастира у Сремским Карловцима, а организатор предавања је Општинска народна библиотека у Жабљу.

Протосинђел Клеопа је говорио о великом поштовању које у Румунији ужива преподобна мајка Параскева – света Петка, о чудесним исцељењима која се дешавају поред њених моштију, о почетку свог монашког живота, те о драгоценим годинама проведеним у близини њених моштију, приликом докторских студија у Румунији. Присутни су имали прилику да чују његову песму посвећену овој светитељки, коју је надахнуто изрецитовала Дубравка Дудић. После предавања, протосинђел Клеопа је одговарао на питања слушалаца о Часном посту, значају свете Литургије у нашем животу и актуелним питањима живота савременог човека.

Фотографија: Општинска народна библиотека „Вељко Петровићˮ и Никола Јовановић